Ο καιρός

ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΕΤΕΙΟΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Με βάση το φετινό πρόγραμμα εορτασμού της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940 θα πραγματοποιηθούν την Παρασκευή 27/10 και ώρα 10:00 στο σχολείο μας η γιορτή με απαγγελίες εθνικού περιεχομένου και το Σάββατο 28/10 την ίδια ώρα στον Άγιο Νικόλαο η Επίσημη Δοξολογία.

Θα ακολουθήσει η κατάθεση στεφάνων και η μαθητική παρέλαση κατά την οποία οι μαθητές/ήτριες πρέπει να είναι κατάλληλα ντυμένοι με σκούρο μπλε παντελόνι και λευκό πουκάμισο.

Χρόνια πολλά σε όλες τις Ελληνίδες και όλους τους Έλληνες!

ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Σας ενημερώνουμε ότι η έναρξη των μαθημάτων για το σχολικό έτος 2023-2024 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023.

Ο καθιερωμένος Αγιασμός θα τελεστεί ώρα 09:30 π.μ. στον χώρο του σχολείου μας. Οι μαθητές/ήτριες θα ενημερωθούν για το πρόγραμμα και θα τους διανεμηθούν τα βιβλία.

Με τιμή

Η  Διευθύντρια  και  ο  Σύλλογος Καθηγητών  του  Γυμνασίου Δελφών