Ο καιρός

E-mail: mail@gym-delfon.fok.sch.gr

Πρόγραμμα Εορτασμού της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου 1821

Κυριακή 24 Μαρτίου 2024    Εορτατική Εκδήλωση στο σχολείο μας, ώρα 7.00 μμ. Πατήστε εδώ

Δευτέρα 25 Μαρτίου 2024

΄Ωρα 09.45Προσέλευση στην Εκκλησία των μαθητών/μαθητριών των Σχολείων

΄Ωρα 10:00: Επίσημη Δοξολογία στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου

Επιμνημόσυνη Δέηση στο Ηρώο των Πεσόντων και Κατάθεση Στεφάνων

Παρέλαση των Σχολείων στην πόλη των Δελφών (κατάληξη στην πλατεία Πυθίας)

Γ Ν Ω Θ Ι     Μ Α Θ Ω Ν

Για να ενημερώνεστε για τις νεώτερες ανακοινώσεις μεταβείτε στο υπομενού  ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ/ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ!

Δημιουργήθηκε στα πλαίσια ενός πολιτιστικού προγράμματος από εμάς τους μαθητές του Γυμνασίου Δελφών με τη βοήθεια των καθηγητών μας με κύριο σκοπό τη προβολή της περιοχής μας. Θα βρείτε ποικίλες πληροφορίες για τη πόλη μας καθώς και για τα αξιοθέατα της που τα θαυμάζουν πλήθος τουριστών από τα πέρατα του κόσμου...

Επίσης θα ενημερωθείτε για το σχολείο μας και την ιστορία του ένα απλό κτίριο που δίνει ζωή στο τόπο μας. Τέλος παρουσιάζεται η ζωή του Άγγελου Σικελιανού σπουδαίου ποιητή με διακρίσεις και υπέροχα έργα, που έζησε και πέθανε στους Δελφούς, όπως και η συμβολή του σε αυτόν.

Σας ευχόμαστε καλή πλοήγηση!

Joomla Templates by Joomla51.com